Rejestracja spółki

 

Jesteś przekonany, że chcesz założyć własną spółkę od podstaw ? Jeśli tak, to na pewno musisz liczyć się z tym, że przed Tobą długa droga, która będzie od Ciebie wymagała uzbrojenia się w cierpliwość na jakieś 6 tygodni… :) Jednak uwierz, że warto, ponieważ efekt będzie zadowalający.

Na samym początku należy zawrzeć umowę spółki w formie aktu notarialnego. Automatycznie ze zgłoszeniem należy złożyć podpisaną przez wszystkich członków zarządu listę wspólników z podaniem imienia i nazwiska oraz liczby i wartości nominalnej każdego z nich. Dodatkowo należy dołączyć złożone wobec sądu lub poświadczone przez notariusza wzory podpisów członków zarządu. Kapitał zakładowy wynosi 5000 zł, więc musisz go wpłacić, a następnie udać się do Krajowego Rejestru Sądowego w celu dokonania wpisy do rejestru. Jeszcze wiele załatwień przed Tobą… Dlatego na tym etapie, pragnę Ci zaproponować nową opcję, która zdecydowanie ułatwi Ci zakładanie własnej firmy.

Od 1 stycznia 2012 roku istnieje możliwość, którą jest rejestracja spółki przez Internet. Dokonanie takiego wpisu i załatwienie formalności, zajmie Ci zaledwie 24 godziny. Możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także nerwy. Miną Cię dłuugie kolejki, bieganina po urzędach, a także wypełnianie wszystkich formularzy i wniosków.

Oczywiste jest, że nawet idąc na przysłowiową łatwiznę, musisz posiadać podstawowe informacje na temat Twojej powstającej spółki, takie jak:

- siedziba spółki,

- adres spółki,

- imiona i nazwiska wspólników,

- adresy wspólników,

- skład zarządu spółki,

- informacja o wpłaceniu kapitału zakładowego,

- notarialne poświadczone wzory podpisów osób upoważnionych do reprezentowania spółki.

Jak sam możesz zauważyć, załatwiania jest naprawdę sporo, ale mogę zagwarantować Ci, że efekt będzie na pewno zadowalający. Własny biznes to świetna koncepcja na przyszłość. Współcześnie, kiedy wszystkie bariery, które mogą stwarzać problemy przy zakładaniu spółek, są znoszone, wiele osób decyduje się na ten krok. Jednak bardzo ważne jest, aby następnie potrafić spółkę rozkręcić i bezproblemowo ją prowadzić.