Czy firma założona zagranicą i działająca w Polsce może ubiegać się o dotację?

Założenie własnej firmy wiąże się z szeregiem formalności jakie początkujący przedsiębiorca zobligowany jest poprawnie zrealizować. Rzeczą normalną jest założenie firmy w okolicy sprzyjającej jej rozwinięcie. Jeżeli prowadzona jest sprzedaż internetowa to duża część przedsiębiorców korzysta z rozwiązania jakie umożliwia wirtualne biuro, pozwalające dysponować prestiżowym adresem bez konieczności wynajmowania drogiego lokalu.

Rejestrując spółkę należy podać miejsce siedziby, w której działalność gospodarcza będzie prowadzona. Osoby, które zdecydowały się na rejestrację spółki zagranicą, a prowadzą biznes w Polsce powinny dokładnie zaznajomić się z obowiązującymi przepisami i zasadami.

Co w sytuacji, jeżeli przedsiębiorca rejestrując firmę zagranicą prowadząc działalność w Polsce chce uzyskać dotację unijną?

Każda firma zarejestrowana zagranicą ma możliwość skorzystania z dotacji unijnych, jednak tylko w takim zakresie jakie przewidują to regulaminy poszczególnych programów operacyjnych, w ramach których oferowane jest wsparcie finansowane przedsiębiorców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spółki i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>