Zalety spółki z o.o.

Statystyki wskazują jednoznacznie – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najchętniej wybieraną formą działalności gospodarczej. Poznajmy więc przyczyny jej popularności.

  • Stosunkowo niskie koszty założenia spółki z o.o.  - jest to jedna z najtańszych spółek, bowiem jej założenie wymaga opłaty jedynie za: spisanie umowy spółki w formie aktu notarialnego, rejestracje firmy w KRS oraz wniesienie minimalnego kapitału zakładowego.

  • Możliwość rejestracji spółki przez Internet – opcja ta istnieje od niedawna. Jest bardzo wygodna i nadaje się tylko do spółek o standardowych postanowieniach umowy. Pozwala to zaoszczędzić koszty dzięki uniknięciu opłat notarialnych.

  • Brak odpowiedzialności wspólników ich majątkiem osobistym – odpowiedzialność wspólników ograniczona jest tylko do wielkości wniesionych wkładów, dlatego nie muszą oni spłacać długów spółki z o.o.

  • Niski minimalny kapitał zakładowy – wynosi on obecnie 5000 zł.

  • Numery NIP i REGON – spółce z o.o. numery te nadawane są automatycznie przez sąd w kilka dni po rejestracji w KRS.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Spółki i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>